Died acting legend Elizabeth Taylor.

23. march 2011 at 16:22 | Joy Taylor. |  The Diary.
Ahoj zlata, dneska trochu smuněji.. Zemřela filmová legenda 50. a 60. let Elizabet Taylor. Příští rok jí mohlo být krásných 80. Zemřela na problémy se srdcem a měla za sebou několik operací. Její nejznámější film byla Kleopatra, ten jí také proslavil a získala za něj rekordní honorář milion dolarů. Měla dá se říct vadu: a to takovou, že měla dvě řasy řas nad sebou, kdo by o to nestál? A právě díky jejím řasám a modrým očím málokterý muž odolal. Byla osmkrát vdaná.

Nevím jesli to víte, ale já miluju 50 a 60. léta nejen z filmového pohledu, prostě všechno bylo jinak, byla to krásná doba.. :). A proto bych sem ráda dala ještě zmínku těch nejznámějších herečkách 50. a 60. let, které bohužel už také zemřely.

Určitě nejznámější byla a je Audrey Hepburn. Osudovým filmem pro ní byl Prázdniny v Římě, díky kterému se stala mimořádně oblíbenou. Za tento film také dostala Oscara. Zemřela v 62 letech na rakovinu. Pro celý svět to byl šok.

Další mou ale méně oblíbenou o to ještě známější hvězdou té doby byla Marylin Monroe. Tu znáte určitě všichni, takže vám o ní nemusím tolik psát. Mezi její neslavnější filmy patřil Páni mají radši blondýnky, kde si i zazpívala. Byla vícekrát vdaná a po svém posledním rovdou se spíš věnovala milencům, kterých byla řada. Mezi nimi i někdejší prezident Kennedy. Zemřela ve svých 34 letech, když se předávkovala. Nebyla pravá blondýnka :).
I když patří mezi elitu, mě ničím moc nezaujala, krásná určitě byla, to ano, ale nevím, nebyla mi nejsympatičtější. Můj názor ,).

Greta Garbo. Krásná švédka, herečka původně němých filmů. Ale když pak prorazil film mluvený, měla obavy, že se divákům a posluchačům její hlas nezalíbí a skončí na dlažbě. Omyl. Diváci si její hluboký hlas oblíbili. Měla poměr s mnoha hvězdými herečkami, ale všechny nakonec daly přednost mužům. Greta zemřela v 85ti letech v New Yorku.
Německá herecká hvězda, na kterou svět jen tak nezapomene se jmenovala Marlene Dietrich. Stejně jako Gretě Garbo se víc líbily ženy a právě s Gretou udržovala nějakou dobu vztah. Kvůli tehdejší situaci v Německu emigrovala do USA. Německo jí vyzývalo, aby se vrátila, ale Marlene to odmítla a na protest si dala americké občanství. Když se potom do Německa vrátila, celá zěme se k ní obracela zády. Byla považována za zrádce. Proto se vrátila zpět do Ameriky a nakonec podlehla alkoholu. Zemřela v 61 letech v Paříži.
A to nejlepší na konec, má nejoblíbenější herečka a hvězda té doby, však s nejhorším osudem Sharon Tate. Dívce, která pocházela z Texasu se obrátil život v tu chvíli, když přišla na konkurs k filmu Ples upírů. Tam i když ne jednoznačně dostala hlavní ženskou roli - Sarah. Už předtím měla na kontě několi filmů, které vám doporučuji shlédnout, je tam skvělá ♥, ale na natáčení Plesu upírů potkala svou osudovou lásku, režiséra a herce hlavní mužské role Romana Polanskiho. O rok později, v lednu 1968 se vzali. O další rok později Sharon otěhotněla. Pár si pronajal domek s nádnerným výhledem na LA, ale to bylo špatně. V srpnu 1969, když Romam odjel na natáčení do Londýna, Sharon trávila večer s přáteli. V noci se k nim přikladla skupinka lidí, která všdchny v domě postřílela a pobodala, nikdo nepřežil. Ani Sharon, která měla jeden nebo dva týdny před porodem. Bylo jí 26 let.

není to nějak skvěle zpracované, ale snažila jsem se jen o ty nejduležitější informace :). moc už nevím o čem psát, tak mě napadlo zrovna tohle, snad se líbí :DD :). ♥
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 blair-lady blair-lady | Web | 23. march 2011 at 19:21 | React

byla to skvělá herečka a krásná ženská :)

2 fashion-tips fashion-tips | Web | 23. march 2011 at 19:23 | React

byla vážně krásná a skvělá herečka, a taky mám ráda 50. a 60. léta..:)

3 Keima Keima | Email | Web | 23. march 2011 at 19:56 | React

Povedlo se ti to :) ♥ Sharon je prostě naše ♥

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.